HPVNEGA®

7/24 Geniş Bilgi İçin Arayabilirsiniz: 0 505 105 34 34

HPV virüsü hakkında blog yazılar

HPV Erkeklere Nasıl Bulaşır?

HPV Erkeklere Nasıl Bulaşır? HPV tedavisi nedir?

HPV Erkeklere Nasıl Bulaşır?, HPV tedavisi nedir?, HPV’nin bulaşma yolu, Genital siğil tedavisi, Aşı ve İlaç, HPV virüsü, DNA testi, Kesin çözümü hpvnega etkili midir?

HPV Erkeklere Nasıl Bulaşır? Nereden geçer?

HPV virüsü sadece kadınlara değil erkeklere de bulaşabilmektedir. İşte bu sebeple tüm herkesin bilinçli olması ve gerekli önlemleri alması gereklidir. Bu sebeple de erkeklere nasıl bulaştığını sizlere yazımızda aktaracağız. Böylelikle dikkat edilmesi gereken hususları da öğrenme imkanı elde edebileceksiniz. (HPV tedavisi nedir?)

HPV’nin bulaşma yolu cinsel temastır. Bu kapsamda sadece karşı cins ile değil aynı cinsler arasındaki yaklaşımlarda da virüsün bulaşması söz konusu olabilmektedir. Bu kapsamda partnerinde HPV virüsü bulunan kişiler her türlü cinsel temas halinde bu virüsün kendisine bulaşmasına da neden olabilirler. Çoğu zaman kimden nasıl bulaştığını bulmak da bir hayli zordur. Tek eşli bir yaşam süren kişi de dahi bu virüs görülebilmektedir. Üstelik cinsel temasın üzerinden yıllar geçtikten sonra ortaya çıkması da ilginç özelliklerinden birisidir.

(HPV tedavisi nedir?)

Erkeklere özel HPVNEGA Nedir?

HPVNEGA kullanıcı yorumları HPV Forum sayfası

HPV Tanısı Nasıl Konur?

Eğer HPV virüsü kaptığınızdan şüpheleniyorsanız bu durumda sizler de doktorunuza başvurarak HPV tanısı için testler yapmasını isteyebilirsiniz. Genellikle genital siğilleri tespit etmek için gözle muayene ve yanında küçük testler yeterli olmaktadır. Hastalığın ilerlediği dönemlerde ise ek olarak başka testlerin yapılması gerekebilmektedir. Bu testlerden birincisi pap smear olmaktadır. Bu testi yaptırdıktan sonra daha ileri tetkikler yapılması gerektiğine karar verilirse bu durumda DNA testi yapılması söz konusu olabilmektedir. (HPV tedavisi nedir?)

DNA testi neticesinde ise kansere neden olabilecek hücresel değişimler tespit edilmesi durumunda gerekli tedavilere derhal başlanması gereklidir. Bu hastalığın da erken teşhis edilmesi son derece önem arz etmektedir. Böylelikle kişilerin iyileşme süreçleri hızlanacaktır. (HPV tedavisi nedir?)

HPV tedavisi nedir?Aşı ve İlaç Tedavisi

Aşı HPV virüsü bulaşmadan evvel başvurulabilecek bir yöntemdir. Ancak belirtmek gerekir ki bu aşı sadece 4 HPV tipine karşı etkilidir. Bunlardan ikisi siğil yapan tipler iken ikisi de kansere neden olmaktadır. Dolayısıyla tam manasıyla bir koruma yapmadığını söyleyebiliriz. Fakat netice itibariyle sık görülen bazı rahatsızlıkların da önünü alacaktır.

Genital siğillerin oluşması durumunda ise ilaç tedavileri ile sorunun giderilebileceğini belirtmek isteriz. Ancak siğillerin tekrarlamaları söz konusudur. Dolayısıyla genital siğil tedavisi ısrarla devam ettirilmesi halinde iyileşme sağlanacaktır.

Bir önceki yazımız olan HPV Virüsünden Korunmak Mümkün Mü? başlıklı makalemizde Cilt teması, Cinsel temas ve HPV Aşısı etkilimi? hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.