HPVNEGA®

7/24 Geniş Bilgi İçin Arayabilirsiniz: 0 505 105 34 34

HPV virüsü hakkında blog yazılar

Düşük ve Yüksek Riskli HPV Tipleri

Düşük Riskli HPV Tipleri Yüksek Riskli HPV Tipleri ve tedavisi

Düşük Riskli HPV Tipleri, Düşük ve Yüksek Riskli HPV Tipleri, Human Papilomavirus Enfeksiyonu, HPV tedavisi, Genital siğil tedavisi, Penis kanseri, Makat siğilleri, Ağız içi siğiller, dilde ki siğiller nasıl yapılır? (Yüksek Riskli HPV Tipleri tedavisi)

İnsan Papilomavirüsü Enfeksiyonu virüsü olan HPV erkek ve kadınlarda genital. Serviks kanseri olarak adlandırılan hastalığa neden olabilmesi dahi söz konusudur. Ancak HPV virüslerinin tamamının genital başkanı yerleştiğini ifade etmek de doğru değildir. Nitekim bugüne kadar yaklaşık olarak 150 tane HPV tipinin tespit edilmiş olup bunlardan sadece 40-45 tanesi genital yerlerde yapılandırılmaktadır. (Yüksek Riskli HPV Tipleri tedavisi)

Yüksek Riskli HPV Tipleri tedavisi(HPV tedavisi nedir?)

Erkeklere özel HPVNEGA Nedir?

HPVNEGA kullanıcı yorumları HPV Forum sayfası

Tespit edilen 150 kadar HPV tipinin oluşturduğu risk de sırada göre farklıdır. Bu risklere göre düşük ve yüksek riskli olmak, ikili sınıflandırmaya gidilmiştir.Düşük riskli Olan HPV tiplerigenel olarak vücut tarafından yok edilebilir hale getirilebilir. Uzak çok büyük bir tehlike arz etmeyin. Ancakyüksek riskli HPV tiplerirahim ağzı kanseri olarak bilinen serviks kanseriine dahi yol açabiliyor. Bu tiplerin önceden belirttiği bir şeyi belirttiğimizde başlanması son derece olduğu. (Yüksek Riskli HPV Tipleri tedavisi)

HPV Tipleri

Düşük riskli HPV tipleri genel olarak genital siğillere neden olmakta ancak kanser seviyesine çıkmıyor. Kurtuluşu yapıyor. Bu tipler sağlıklı bireylerde dahi görülebilmektedir. Genel olarak cinsel yollardan bulabileceklerini ifade edebiliriz. (Düşük Riskli HPV Tipleri tedavisi)

200 tip arasında yaklaşık olarak 20 tipin bu kategoride değerlendirilebileceğini ifade etmek gerekir. Bu tipler ise şöyle sıralanabilir: 91, 89, 87, 84, 83, 81, 74, 72, 71, 64, 62, 61, 55, 54, 44, 42, 40, 32, 11 ve 6.

Bu tipler arasında 6 ve 11’in yanında görüldüğünü de de belirtmek gerekir. DNA testi ile tespit etmekte de son derecedir. (Yüksek Riskli HPV Tipleri tedavisi)

Yüksek Riskli HPV Tipleri

HPV tipleri arasında kansere neden olmaları yüksek riskliolarak nitelendirilen yaklaşık 22 ipucu vardır. Ancak bunların arasında kansere neden olma ihtimalinin% 90’dan fazla olduğu 8 İpucu var ki bunlar: 16, 18, 45, 31, 33, 35, 52 ve 58 olarak burada olduğu. (Yüksek Riskli HPV Tipleri tedavisi)

Bu tiplerin haricinde 85, 82, 73, 70, 69, 68, 67, 66, 59, 56, 53, 51, 39 ve 26 tipleri de yüksek riskli HPV tipleri olarak kabul edildi. (Yüksek Riskli HPV Tipleri tedavisi)

Bir önceki yazımız olan HPV Erkeklere Nasıl Bulaşır? başlıklı makalemizde Aşı ve İlaç, DNA testi ve Genital siğil tedavisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.